poradnik randkowicza / speed dating

Speed dating

Speed dating to tzw. szybkie randki pojawiły się w 1998 roku i początkowo wynikały z pobożnych pobudek. Inicjatorem szybkich randek był ortodoksyjny rabin Yaacov Deyo z Los Angeles, który chciał ustrzec swoje "owieczki" przed zgubnym wpływem poszukiwań partnerów w takich miejscach jak kluby czy imprezy. Szybkie spotkania miały zminimalizować ryzyko innych zagrożeń wynikających z tych poszukiwań. Rabin zorganizował speed datind w Pete’s Café w Beverly Hills .

Obecnie religijny charakter speed dating został raczej zapomniany. Szybkie randki stały się modne, zwłaszcza wśród młodych, zapracowanych ludzi. Modę na szybkie randki popularyzują głównie amerykańskie firmy i seriale. W Polsce sesje speed dating organizowane są coraz częściej. Szybkie randki pozwalają na poznanie stosunkowo dużej liczby osób w krótkim czasie. Dzięki temu, że randkowicze mogą porozmawiać na żywo, ich reakcje są dość naturalne. Naukowcy od dawna twierdzą, że nić porozumienia nawiązuje się już po 30 sekundach rozmowy z osobą, która odpowiada naszym preferencjom. Oprócz możliwości poznania partnera na całe życie speed dating są okazją do poznania wielu ludzi, którzy potencjalnie mogą być ciekawymi znajomymi lub przyjaciółmi.

Szybkie randki organizowane są w ten sposób, że każdy z uczestników ma określony czas na rozmowę. Po wyznaczonym czasie osoby zmieniają się. Nie ma więc ryzyka, że "dostaniemy" kogoś nudnego i nie będziemy mogli się go pozbyć. Na speed dating ludzie przychodzą sami lub w większym gronie. Nikt nie ma obawy przed samotnym siedzeniem przy stoliku. Często rozmowę nawiązują ludzie, którzy w sytuacji naturalnej np. na ulicy, nie mieliby odwagi porozmawiać. Zminimalizowany zostaje również strach przed odrzuceniem. Po zakończeniu randek każdy uczestnik dostaje arkusz, na którym zaznacza osoby których bliższe dane chciałby poznać. Otrzyma to jest tylko w momencie, gdy ta druga osoba zaznaczy go również na swoim arkuszu.Polityka Prywatnosci | Speed dating
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją